Zabytki, które przegrały z fanatyzmem

Nie wszystkie wspaniałe osiągnięcia ludzkości w materii architektury przetrwały do dziś. Czasami padły ofiarą upływającego czasu i zwyczajnie obróciły się w pył. Innym razem działania wojenne prowadzone na licznych frontach całego świata w różnych okresach historii sprawiły, że zostało po nich jedynie wspomnienie. Zdarzało się jednak, że wspaniałe budowle kończyły swoje istnienie z powodu ludzkiej żądzy niszczenia dyktowanej religijnym fanatyzmem. Największe „osiągnięcia” w tej materii mają islamscy radykałowie.

http://agrobex-wynajem.pl/ deweloper Plewiska koło Poznania Luboń mieszkania szeregowe na sprzedaż Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Talibowie, którzy wciąż nie zrezygnowali z ambicji rozdawania kart w Afganistanie, swego czasu wykonali egzekucję na wspaniałych posągach Buddy, zlokalizowanych w jednej z afgańskich prowincji. W ciągu kilku chwil ładunki wybuchowe zamieniły w stertę gruzu wspaniałe zabytki liczące setki lat. Oczywiście wszystko to w imię Allaha i muzułmańskiej religijności. Na jakie manowce potrafi ona prowadzić, wiemy doskonale. Jak widać nie oszczędza również zabytków, jeśli tylko zostaną one przez szaleńców uznane za nieprawomyślne.

Inwestycje mieszkaniowe i handlowo - usługowe http://agrobex.pl/pl/poludnie-mieszkania